Sesja wizerunkowa

Centrum Terapii Pauza prowadzi indywidualną terapię uzależnień on-line przy pomocy komunikatora Skype. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, a termin można ustalić przez Skype lub wiadomość e-mail (w menu wybierz kontakt). 

Terapia skierowana jest do:

  • osób uzależnionych od substancji (alkohol, narkotyki, dopalacze, leki i inne)
  • osób uzależnionych od czynności (uzależnienia behawioralne: hazard, jedzenie, Internet, telefon, komputer, seks, zakupy i inne)
  • osób współuzależnionych (żon, mężów, partnerek i partnerów osób uzależnionych)

Jeżeli nie wiesz czy jesteś osobą uzależnioną lub współuzależnioną, obawiasz się, że problemem uzależnienia może być dotknięta bliska Ci osoba, np. dziecko, to zajrzyj do menu konsultacje.

Terapię prowadzi Katarzyna Arabucka – pedagog i specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji: „Moje działania terapeutyczne oparte są o nurt integracyjny, którego bazą jest szkoła poznawczo-behawioralna, a jego obudowę stanowią inne nurty, które pozwalają dobrać metody pracy w sposób indywidualny w zależności od potrzeb pacjenta. Korzystam również z technik arteterapeutycznych, które pomagają w rozładowaniu napięcia i pozwalają przyjrzeć się swoim trudnościom oraz ułatwiają ich werbalizację. Podczas pierwszego spotkania chcę poznać pacjenta, a nie jego uzależnienie. Chcę dowiedzieć się kim jest, co go pasjonuje w życiu, kto jest mu bliski. Dzięki bliższemu poznaniu się na pierwszej sesji możemy wspólnie z pacjentem zadecydować czy chcemy wejść razem w terapię i stworzyć bezpieczną przestrzeń dla relacji terapeutycznej. Jeżeli po obu stronach jest zgodność, że chcemy razem przejść tę drogę, to umawiamy się na kolejne spotkanie, które ma charakter diagnostyczny. Po postawionej diagnozie będziemy mogli przejść do działań terapeutycznych”.